Mastník

Datum konání: 07. 07. 2007
Datum vydání: 21. 12. 2009
Zápis vytvořil: Adam Kuboš
Fotogalerie

Na Mastníku jsem zažil jednu z nejadrenalinovějších věcí ve svém životě. Bylo to při bitvě, kdy jsme zrovna šli na zteč. Bylo tam vytvořené docela velké stavení, statek, který jsme dobývali. V jedné chvilce jsem uviděl docela malý plamínek, asi co udělá sirka a v druhé vteřině jsem byl již tváří tvář plamenům. K obloze se vznesla obrovská ohnivá koule, která vylétla vysoko do výše a sloupec dýmu, který zastínil slunce. Vše bylo ještě násobeno tím, že vítr vanul proti nám a my utíkali ve stínu pryč od hořící budovy. Snášely se na nás celé zpopelněné kusy dřeva a my rychle vysypávali pánvičky, aby nic nechytlo.

IMG_4849.JPG

Když jsme konečně doběhli na vršek kopce, naskytl se mi velmi zvláštní pohled na bojiště. Všude rozesety spousty těl, které vykreslovaly obrazce, kde se střetly hlavní linie a jak vojáci postupovali. Dokonce i spáleniště, protože jak budova rychle chytla tak taky rychle zhasla, podněcovalo moji představivost a já si uvědomil, že to co děláme je opravdu jenom hra a na opravdovém bojišti bych asi stát nechtěl.

To jsou mé silné, i když stručně popsané vzpomínky a pocity z této, podle mě velmi povedené bitvy. Doufám že se mi o ně aspoň z části podařilo podělit.

Adam

P.S: Trosky stavení dohořívaly ještě dlouho poté, protože se místním hasičům stala taková ošemetná věc: Prohořely jim hadice :).

IMG_4793.JPG


Přihlášení

Aktuality

Stará Bělá

25. 04. 2023

V pátek 28.4.2023 budeme ve Staré Bělé prezentovat mušketýskou jednotku na akci "Pálení čarodějnic". Přijďte se podívat a užijte si s námi akci.

Secvičná

25. 04. 2023

V pondělí 1.5. 2023 budeme mít tradiční secvičnou. Akce se bude konat ve Nové Horce v zámecké zahradě od 9 hodin ráno.

Brno

08. 08. 2022

O víkendu 12.-14. srpna pojedeme do Brna, kde zúčastníme rekonstrukce obléhání Brna z roku 1645. Více informací k akci je k nalezení zde, program pak zde.

Starší aktuality