Sedlnice

Datum konání: 14. 07. 2018
Datum vydání: 31. 12. 2018
Zápis vytvořil: Jan Galia - Zrzečka

Dobrý den pane Knápku! Tak jak se máte střelci?

Dobrý den paní redaktorko, rád Vás vidím a konstatuji- máme se dobře.

Ale nebuďte tak strohý, trochu to rozveďte! Vy jste jak voják. :-)

Dobrá :-), použiji tedy slova kolegy pokladníka, který rád píše Lašským nářečím, což snad nebude vadit, jelikož i Sedlnice patří do Lašské brány Beskyd..

_sedlnice_1.jpg

Tuž mamy se fajně, syce ešče něni koněc roka, ale už možem pomaly bilancovať. Učasnili zmy se Dňa obce, dobre to bylo, aji s tu Enifer zmy se vyfotili, nědavno zmy byli na, vim, Zažít Sedlnice jinak, ale my temu stejnak pravimy Vařeni buřtgulaša (letos vařyl přeceda aji z manželku) a už nebyli posledni jak ja ze Šlezu loni. No ale my vimy, že obec třeba reprezentovať i na venek, tuž ti pajtaši co se tak radi převlekaju do tych hystoryckych hader byli baj v Brně, Pisku, Frydku Pistku, Časlavi a tak, klidně se možete ku nim přidať gdo chcetě zažiť Waterlo, bo aji tam jezďu střylať po sobě. Nebo ti kowbojove naši kamaradi, sy přectavte, že pro taku ďuru jak su Sedlnice vystřylali 1 misto v mistrovstvi ČR 2018! Ale to neni všecko, byli prvni aji na mistrovstvi Slovenska! Ku temu aji 3 druhe mista v inych kategoryjach! Na mistrostvi Evropy v Opařanach, kaj jezďu i Ameryčani, byli zase Prvni(!!), třeti, štvrte a aji sedme misto vystřylali! No potem ti co sy hraju na Vojaky v zaloze- tež mistřy republiky! No a naše děcka, teda Eichlerove děcka- tež medajle, tuž co by zme chtěli , no ni?

_sedlnice_2.jpg

No krásné! A co Vás čeká dále?

Tuž konečně ať ta protihlukova stěna co na ňu přyspěl i Kraj Moravskoslezský je dostavjana a možem se těšiť na vanoce a zymu, ať z teho hycu co byl letos a z tych fofru co byly trochu odpočněm a vychladněm na přyšti rok, aby zmy se konečně umistili na bedně i v tym buřtgulašu..... :-)

Děkuji za rozhovor! Není zač a hezký podzim všem přejí sedlničtí střelci!


Přihlášení

Aktuality

Setkání studentů

17. 04. 2024

Dne 20.4.2024 vystoupíme na Slezkoostravském hradě na akci Setkání studentů. Budeme k vidění bude povelová technika, výstroj a výzbroj mušketýrů z období třicetileté války. Bližší informace k akci jsou k dispozici zde.

Jablunkov

15. 08. 2023

V sobotu 19.8.2023 budeme prezentovat výstroj a výcvik vojáka z doby třicetileté války na šancích u Jablunkova. Akce se jmenuje Šancefest, bližší informace jsou k nalezení zde.

Tenczyn

02. 08. 2023

O víkendu 4.-6.8. se v Polsku zúčastníme dalšího ročníku tradiční rekonstrukce dobývání zámku Tenczyn švédskou armádou z roku 1655.

Starší aktuality